Baltijas TOP 10 - 2019

Ņemot vērā strauji uzlabojošos finanšu rādītājus, kā arī agresīvo izaugsmes stratēģiju, Vilniaus Prekyba kļūšana par Baltijas vērtīgāko uzņēmumu nav uzskatāms par pārsteigumu, bet gan likumsakarību. Un balstīšanās uz stabili pieaugošo Baltijas patērētāju pirktspēju, kā arī izplešanās starptautiskā līmenī ir radījusi situāciju, kur Vilniaus Prekyba grupa ir uzskatāma par stabilu Baltijas TOP10 pirmās vietas īpašnieci arī tuvākajos gados.

Kopš 2018.gadā Baltijas TOP10 pameta Latvijas Valsts Meži, izskatās, ka tuvākajā nākotnē vienīgais Latvijas uzņēmums vērtīgāko 10 Baltijas uzņēmumu sarakstā būs Latvenergo. Vismaz nav pazīmes, ka kāds no pārējiem Latvijas TOP101 esošajiem vērtīgākajiem uzņēmumiem varētu sasniegt 1 miljarda EUR vērtību – Baltijas TOP10 slieksni - 1 miljarda EUR vērtību.

Ilgu laiku būdams uz Baltijas vērtīgāko uzņēmumu TOP10 robežas, ar būtisku vērtības kāpumu (+64%) 4. vietā ir ielauzies starptautiskas biotehnoloģiju grupas meitas uzņēmums Lietuvā – THERMO FISHER SCIENTIFIC BALTICS. Šis straujais vērtības kāpums ir panākts lielā mērā pateicoties tam, ka Viļņā 2016.gadā tika uzbūvēta jauna, augstas pievienotās vērtības medikamentu ražotne, kas uzņēmumam ir ļāvis sasniegt Baltijas līmenim būtisku ievērojamu peļņas apjomu. Lietuvas pēdējos gados demonstrētā spēja uzrunāt un piesaistīt starptautiskus koncernus ļauj prognozēt, ka Baltijas vērtīgāko uzņēmumu TOP10 tuvākajos gados varētu ielauzties vēl kāds Lietuvā bāzēts starptautiskas grupas meitas uzņēmums.