Preses centrs - 2015


2015: Latvenergo notur pirmo vietu Latvijas vērtīgāko uzņēmumu 2015.gada topā

Šodien publiskots Prudentia un Nasdaq Riga kopīgi veidotais ikgadējais Latvijas vērtīgāko uzņēmumu TOP101. Svinīgajā ceremonijā Latvijas vērtīgākā uzņēmuma balvu saņēma AS Latvenergo. Atzīmējot TOP101 desmitgades jubileju, īpašu balvu par Straujāko vērtības izaugsmi TOP101 desmitgadē saņēma AS Olainfarm.

Latvijas vērtīgāko uzņēmumu 2015.gada topa augšgalā savas pozīcijas saglabājušas AS Latvenergo un AS Swedbank. Abu uzņēmumu vērtību šķir mazāk nekā viens procents. Līdzšinējā Top 101 vēsturē pirmo divu vietu ieguvēji tik tuvu vēl nekad nebija atradušies. Trešajā vietā topā ierindojas AS Latvijas Valsts meži.

Būtisku vērtības pieaugumu 2015. gada Latvijas vērtīgāko uzņēmumu TOP 101 piedzīvojusi arī AS Olainfarm, kas spējusi ielauzties TOP101 pirmajā desmitniekā, pakāpjoties no 16. uz 10. vietu.

Svinīgajā ceremonijā tika paziņoti un godināti ne tikai Latvijas, bet arī Baltijas TOP10 vērtīgākie uzņēmumi 2015.gadā. Baltijas vērtīgāko uzņēmumu TOP10 tiek veidots jau otro gadu. Tā galvgalī arī šogad pozīcijas saglabājusi Swedbank Grupa, kurai seko SEB Banka Grupa un Tallink Grupp.

Atzīmējot TOP101 desmitgades jubileju, ceremonijas ietvaros tika sveikti tie uzņēmumi, kas TOP101 desmitgades vēsturē vienmēr ir bijuši saraksta pirmajā desmitniekā: AS Latvenergo, AS Latvijas Valsts meži, AS Latvijas gāze, AS Lattelecom, AS Latvijas Mobilais Telefons.

Aizvadītajā gadā TOP101 iekļauto uzņēmumu vērtība augusi par 10,8% iepretim 16,5% vērtības pieaugumam pērn. Uzņēmumu vērtības pieauguma tendence ir saglabājusies pēdējo sešu gadu garumā, turklāt, pēdējos divos gados pieauguma temps ir būtiski pieaudzis. Pozitīvas izmaiņas ir vērojamas arī informācijas atklāšanā par korporatīvās pārvaldības principu ievērošanu.

“Šogad Latvijas vērtīgāko uzņēmumu TOP 101 aprit desmit gadi. Desmitgade ir laika periods, kurš ir pietiekami garš un interesants, tas ļauj izdarīt plašākus un dziļākus secinājumus. Desmit gadu garumā esam izanalizējuši vairāk nekā 4500 gada pārskatu un uzkrājuši iespaidīgu apjomu ar informāciju, ar kuras palīdzību iespējams meklēt likumsakarības Latvijas ekonomikā un atsevišķos tās sektoros, kā arī analizēt uzņēmumu attīstību,” novērojumos dalījās Prudentia valdes priekšsēdētājs Kārlis Krastiņš. TOP 101

“Latvijas vērtīgāko uzņēmumu TOP101, sasniedzot savu desmitgadi, nenoliedzami ir kļuvis par vērtīgu informācijas resursu, kas šajā desmitgadē ir sniedzis iespēju uzņēmējiem, nozares ekspertiem un Latvijas sabiedrībai kopumā iegūt vispusīgu ieskatu par Latvijas uzņēmumu izaugsmi, attīstību un konkurētspēju,” atzina Nasdaq Riga valdes priekšsēdētāja Daiga Auziņa-Melalksne.

Latvijas vērtīgāko uzņēmumu TOP 101 ir sabiedriski nozīmīga iniciatīva, kuru kopš 2005. gada īsteno Prudentia un Nasdaq Riga. Šogad vērtīgāko uzņēmumu saraksts pirmo reizi veidots sadarbībā ar Kredītinformācijas Birojs (LV), Creditinfo (LT) un E-Business Register (EE) atbalstu. Kredītinformācijas Birojs ir vienīgais licencētais kredītinformācijas birojs Latvijā, kas tāpat kā Creditinfo ietilpst vienā no lielākajām starptautiskā kredītinformācijas pakalpojumu sniedzēju grupām.

Ar detalizētiem Latvijas vērtīgāko uzņēmumu TOP101 un Baltijas TOP10 rezultātiem iespējams iepazīties mājaslapā top101.lv. Mājaslapā ir pieejami detalizēti gan šī gada, gan vēsturiskie topa rezultāti, tāpat iespējams iepazīties ar dažādu viedokļu līderu vērtējumu par notiekošo Latvijas un Baltijas uzņēmējdarbības vidē.Mediju kontakti papildu informācijai:

Elina Morozļi

Prudentia, Administratīvā direktore

+371 67855120

[email protected]

Dace Bulte

Nasdaq Riga, Korporatīvās komunikācijas vadītāja

+371 67 212 431

[email protected]

 

TOP 101 galerija:

 

Galerija ar komercdarbību nesaistītā jomā.